امروز : پنج شنبه 24 خرداد 1403 بروزرسانی:1403/03/22

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

12:07 PM 1403/02/26 تعداد بازدید: 75


شهيد عبدالحسين برونسي از شهداي بزرگ دوران دفاع مقدس بود كه در عمليات‌هاي متعددي چون عاشورا، فتح‌المبين، بيت المقدس، رمضان، والفجر ۳، خيبر و بدر حضور فعال داشت و سرانجام در حالي كه فرماندهي تيپ هجده جواد الائمه (عليه السلام) را بر عهده داشت، به شهادت رسيد.

شهيد عبدالحسين برونسي در عمليات بدر با دلاوري غير قابل وصفي در چهار راه جاده خندق به پاتك دشمن پاسخ داد و به فرمان حضرت امام (ره) لبيك گفت تا اينكه در منطقه هورالعظيم با اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. پيكر پاك آن شهيد عزيز در كربلاي بدر باقي ماندچنانكه خود چند روز قبل از شهادت و اجراي عمليات بدر در مصاحبه‌اي گفته بود: «در اين عمليات انشاء الله ديدار، ديدار يار است اميدوارم كه گمنام شهيد شوم و جنازه‌ام به ياد سالار شهيدان كنار آب فرات و در كنار مولايم بماند».

رهبر فرزانه انقلاب اسلامي درباره شهيد برونسي فرمودند: «به نظر من شهيد برونسى و امثال او را بايد نماد يك چنين حقيقتى به حساب آورد؛ حقيقت پرورش انسانهاى بزرگ با معيارهاى الهى و اسلامى، نه با معيارهاى ظاهرى و معمولى. به هر حال هر چه از اين بزرگوار و از اين بزرگوارها تجليل بكنيد، زياد نيست و به جاست».

امور فرهنگي شيلات گيلان

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)